O firmie

Firma Prima obecna jest na stołecznym rynku usług gastronomicznych od stycznia 2003 roku, początkowo, jako spółka jawna, zaś od 2007 roku, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prima Catering Sp. z o.o.
Prima zaczynała działalność od prowadzenia restauracji włoskiej „Prima Pizza” przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Był to dwupoziomowy lokal z ok. 60 miejscami konsumpcyjnymi. Lokal przyciągał klientów bogatym wyborem dań kuchni włoskiej szczególnie pizzy, ponad 30 rodzajami past (makarony, lasagne, tortellini, ravioli) i smacznymi sałatkami. Prawie całe menu było dostępne z dostawą do biur i mieszkań. Restauracja została sprzedana na początku 2008 roku i nadal istnieje.

W tym samym czasie od 2003 roku funkcjonowała restauracja w budynku Taurus w kompleksie biurowym Empark (dawniej Mokotów Business Park). Lokal ten posiadał pełne zaplecze kuchenne oraz ponad 140 miejsc konsumpcyjnych. Kantyna obsługiwała pracowników jednego z największych centrów biurowych w Polsce. Przygotowywaliśmy tam również dania na zamówienie, które dostarczaliśmy odbiorcom instytucjonalnym, głównie na terenie Mokotowa. Lokal został zamknięty z końcem 2016 r.

Od maja 2008 roku działa nasza kolejna restauracja, w budynku Marynarska Point (biurowiec Generali). Posiada ona też pełne zaplecze kuchenne i dysponuje ponad 100 miejscami konsumpcyjnymi. Pracownikom pobliskich biurowców zaproponowaliśmy ofertę składającą się z szybkich dań lunchowych, podawanych z podgrzewaczy oraz, wykorzystując nasze wcześniejsze doświadczenia restauracyjne, potrawy kuchni włoskiej na zamówienie. Oferta restauracji jest również dostępna na zamówienie telefoniczne lub przez internet drogą mailową, z dostawą do biura w promieniu ok. 2 km. 

Podobny charakter oraz wielkość ma  uruchomiona w marcu 2010 roku restauracja w budynku Platinium III przy ul. Wołoskiej 9A.

Jesienią 2010 roku zostaliśmy wybrani na 5 lat na operatora kantyny w siedzibie AVON Cosmetics Polska Sp. z o.o. w Warszawie przy ul. Słowiczej 32. W dniu 31.07.2015 roku umowa wygasła.

Od lipca 2013 roku również jesteśmy operatorem kantyny w siedzibie Toyota Motor Poland Ltd. Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Konstruktorska 5. Kantyna ta ma charakter wewnętrzny - jest przeznaczona głównie dla pracowników Toyoty.
 We wrześniu 2013 roku uruchomiliśmy naszą największą restaurację o powierzchni 561 m² w biurowcu Konstruktorska Business Center w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 13. Restauracja ma ponad 220 miejsc siedzących wewnątrz i ponad 40 w ogródku w patio. W ofercie kantyny, poza daniami lunchowymi, znalazły się także dania kuchni włoskiej (pasty, pizze, sałatki), serwowane na zamówienie na miejscu i z dostawą na terenie biurowca. Codziennie na miejscu na żywo, na oczach klientów przygotowywane są zestawy sushi, które można samemu dowolnie skomponować.

We wszystkich naszych restauracjach codziennie od rana, od podstaw, ze świeżych produktów przygotowywane są wszystkie dania znajdujące się w menu oraz przekąski i napoje, które są oferowane potem klientom w ciągu całego dnia. W godzinach porannych oferujemy klientom duży wybór kanapek, sałatek, w tym z owoców tropikalnych, koktajli owocowych, deserów i śniadań na gorąco. Dostępny jest też szeroki wybór słodyczy, ciastek i deserów. Na miejscu można się napić aromatycznej kawy i herbaty. Posiadamy bogatą ofertę napojów chłodzących, owocowo-warzywnych, energetycznych i soków, w tym wyciskanych ze świeżych owoców. Ofertę wzbogacają zestawy paramedykamentów, leków pierwszej potrzeby oraz środki higieny osobistej.

Nasza firma specjalizuje się w prowadzeniu restauracji pracowniczych oraz w usługach cateringowych. Nadal poszukujemy nowych lokalizacji na kolejne restauracje w centrach biurowych i oferujemy pomoc w projektowaniu nowych lub modernizacji już istniejących punktów gastronomicznych.